Планується спростити процедуру оформлення землі

версія для друку

Міністерство аграрної політики і продовольства, Держгеокадастр і Міністерство економічного розвитку і торгівлі отримали доручення, згідно з яким повинні надати пропозиції щодо скорочення термінів і процедур оформлення земельної ділянки.

Про це за результатами розширеного засідання повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«Мова йде про можливість безоплатної приватизації, передачі в користування або продажу земель державної або комунальної власності», — відзначили у відомстві.

Відповідно до доручення планується грунтовно проаналізувати існуючу ситуацію і досвід інших країн і розробити ряд змін для оптимізації послуги, зменшення бюрократичної і корупційної складової. За підрахунками експертів, після цього отримання послуги може скоротитися в цілому в 10 разів.

«Сьогодні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно в прямому сенсі слова пройти всі« кола пекла ». 54 документа, від 9 місяців до 2 років проходження процедур. Це велика адміністративне навантаження на наших громадян і зайва затягування процедур, які, крім усього, стримують розвиток економіки і перешкоджають залученню нових інвестицій. Тому зараз спільно з профільними відомствами та експертами вивчається можливість оптимізації цієї послуги», — прокоментував Парцхаладзе.

Тому, згідно з дорученням, заплановано:

  • встановити вичерпний перелік документів, які необхідно подавати, і ввести можливість отримати послугу на підставі єдиного звернення до онлайн-режимі;
  • скасувати 51 паперовий документ, ввівши електронні сервіси;
  • надати можливість місцевим органам влади здійснювати держреєстрацію земельних ділянок;
  • скасувати необхідність отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та ввести добровільне попереднє узгодження її розташування;
  • удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки;
  • чітко обмежити терміни підготовки і проведення процедур і інші важливі зміни.

Нагадаємо, Президент підписав закон про продовження «земельного мораторію».

ІЦ УАК за матеріалами agravery

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується