Мартинюк: Перспективи зростання експорту української агропродукції до ЄС є позитивними

Продукція АПК зберігає за собою близько 40% показника у структурі зовнішньої торгівлі вже кілька років поспіль.

Про це повідомив в.о. Міністра агропромислової політики та продовольства України Максим Мартинюк в інтерв’ю агенції Укрінформ.

“За 11 місяців 2018 року товари аграрного сектору становили 39,4% у валютних надходженнях від загального експорту товарів, або понад 17 млрд дол. США. За 2017 рік – 41,5%, або майже 18 млрд дол. США. Враховуючи, що ціни на профільні для нас групи товарів відносно стабільні, можна очікувати що таке співвідношення збережеться і за підсумками 2019 року”,- прокоментував ситуацію очільник профільного міністерства.

Він також назвав країни які мають найбільшу частку в експорті за підсумками 11 місяців 2018 року – це Індія, Китай, Нідерланди, Іспанія, Єгипет, Туреччина, Італія, Польща, Німеччина, Саудівська Аравія.

“Україна – у п’ятірці постачальників продукції до Європейського Союзу. На сьогодні вже 308 підприємств мають право експорту до ЄС, і це число постійно зростає, в тому числі і за такими традиційно складними категоріями, як продукція тваринництва. У 2018 році для України було відкрито додаткові торгові преференції з ЄС на мед, виноградний сік, оброблені томати, ячмінну крупу та борошно, овес. Діє і постійно розширюється низка інших ліцензованих преференцій. Тому я дивлюся доволі позитивно на перспективи зростання обсягів експорту української продукції на ємний та платоспроможний ринок ЄС”,- повідомив в.о. Міністра.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується