Фермери Одещини можуть лишитись без грошей за врожай — КУРКУЛЬ

Фермери Одещини можуть лишитись без грошей за врожай

Фермери, що здали зерно на елеватори «Агроінвестгруп» в Одеській області можуть залишитись без зерна і грошей. Про це Kurkul.com стало відомо від безпосередніх учасників конфлікту.

 

Як повідомили джерела на ринку, лише в Ізмаїлі кілька фермерів втратили гроші на зберіганні зерна на елеваторах «Агроінвестгруп» близько $5 млн. Компанія Миколи Кучеренка оголосила, що приймає зерно на елеватори без плати за зберігання і сільгоспвиробники почали звозити зерно. Ті, хто продавав за готівку, навіть оформляли все на картку Миколи Кучеренка, і за документами вони не мають ніякого права на свій врожай. Зараз, за непідтвердженою інформацією, власник компанії переховується за кордоном.

 

Представник ПП «Діастан», що в Саратському районі Одеської області, Володимир Кошельник розповів, що господарство зберігало зерно на елеваторах підприємства.

 

 

«Глобально вони мені ніколи не подобалися. Розумів, що це специфічна компанія. Ми завезли у серпні-вересні зерно на зберігання і захотіли продати частину та отримати кошти на виплату заробітних плат. Потім все розпочалося», — розповів Володимир Кошельник.

 

 

Після цього він поширив повідомлення серед фермерів, що ПП «Діастан» зіткнулося з невиплатою коштів власником елеватора.

 

 

«Я одразу подав сигнал SOS групах та соцмеражах, що у нас проблеми. Я думаю з цього все і почалося. Люди були розрізнені та думали, що самостійно зможуть вирішити проблеми. Потім, коли побачили скільки кредиторів, зрозуміли, що це реальна піраміда якась. Тоді вже власники елеватора перестали виходити на зв’язок», — продовжив Володимир Кошельник.

 

 

За його словами, після поширення інформацію про проблеми з «Агроінвестгруп», на зв’язок вийшов Микола Кучеренко, та зазначив, що це все даремне розведення паніки серед аграріїв. У свою чергу, Володимир Кошельник пообіцяв спростувати інформацію, якщо отримає кошти за своє зерно.

 

 

«З різних джерел маю таку інформацію, що в «Агроівестгруп» все погано. Ніхто ніяких коштів не забере», — вважає Володимир Кошельник.

 

 

На його думку, вся ця ситуація з невиплатою коштів фермерам — велика шахрайська схема, яка будувалася, можливо, не один рік. За деякий час вони продадуть і самі елеватори, або банки заберуть їх за борги.

 

 

«Я думаю, що це буде прецедент. Буде повна недовіра до всіє елеваторної системи. Половина бессарабських елеваторів належала «Агроівестгруп». Навіть ті, що залишилися, я не знаю як вони працюватимуть у наступному сезоні. Фермери відчувають незахищеність власних грошей та зерна», — додав Володимир Кошельник.

 

 

У свою чергу, редакція Kurkul.com просить усіх постраждалих від дій «Агроінвестгруп» ділитися інформацією. Повідомляти можна на електронну адресу syrota@latifyndistmedia.com.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується