Предумов для зростання ціни на китайську цибулю зараз немає – експортери

Суттєве зниження врожаю ріпчастої цибулі у Європі в 2018 році зумовило чималий інтерес зі сторони європейських імпортерів до китайської цибулі, оскільки, задовольнити попит на європейському ринку за рахунок власної продукції було досить важко, а подекуди вже неможливо.

Загалом, ситуація, що склалася створила досить хороші перспективи для експортерів цибулі із Китаю. Ціни на цибулю виробництва Китай, як і обсяги її поставок на ринок Європи продовжували зростати, – пише портал freshplaza.com

Станом на сьогодні, за словами експортерів, вартість китайської продукції на зовнішньому ринку залишається на досить високих показниках, ціна стабілізувалася, а передумов до подальшого її зростання на разі немає.

«Починаючи із минулого року експортні ціни на нашу цибулю в Європі та обсяги продажів на цьому ринку продовжували зростати. В грудні 2018 року, експортна ціна за тонну китайської цибулі зросла приблизно на $ 30, порівняно із минулим роком. Станом на сьогодні, можу сказати, що ціни залишаються на стабільно високому рівні, проте, передумов до подальшого зростання ми поки не бачимо.

Поточне затишшя на ринку пов’язано, насамперед із тим, що ми маємо достатньо великі обсяги продукції і, відповідно, можемо забезпечити стабільні поставки на зовнішній ринок протягом тривалого часу. В середньому, щотижня ми відвантажуємо на Європу в районі 15 контейнерів продукції”, – розповідає один із представників китайської компанії експортера.

За даними “Інфо-Шувар” , країни ЄС ще в 2018 році почали поставляти цибулю із Азії, головними країнами-постачальниками були Казахстан та Узбекистан. За рахунок імпорту вдалось дещо стримати зростання ціни в регіоні, наприклад в Польщі, починаючи із середини січня ціни на цибулю знизилися майже на 10%, та впродовж останнього тижня тримаються на стабільній позначці 0,43-0,58 EUR/кг.

Сусідня Україна теж активно імпортує цибулю із Казахстану та Узбекистану, втім, ціни на продукцію в цій країні від початку зими зросли більш, ніж на 40%. Станом на 1 лютого 2019 року, на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» дрібна цибуля пропонується по 13-14 грн/кг (0,41-0,44 EUR/кг), ціни на якісну цибулю досягають 17-18 грн/кг (0,53-0,57 EUR/кг)

 

Джерело https://info.shuvar.com

Відповісти

Ваш email не публікується