Демпінг “ДПЗКУ” призвів до збільшення експорту українського борошна у кінці 2018 р.

За шість місяців 2018/19 МР обсяг експорту українського борошна склав 128,5 тис. тонн проти 244,8 тис. тонн роком раніше. Про це йдеться в статті директора департаменту виробничих операцій ПАТ «Аграрний фонд» Сергія Сакіркіна, пише АПК-Інформ. 

«Одним позитивним моментом є зменшення падіння з триразового до дворазового проти результатів минулого року. Однак відносне збільшення експорту в останні місяці 2018 року було обумовлено аж ніяк не маркетинговим проривом українських борошномелів. Все набагато прозаїчніше – демпінг!»- акцентував фахівець.

Так, за його словами, не дивлячись на зростання цін на внутрішньому ринку борошна, експортні ціни не відобразили цю тенденцію, а скоріше продемонстрували протилежну. У той час як середня ціна на борошно вищого сорту в грудні в порівнянні з жовтнем зросла на 3,5% і склала 8360 грн / т (248 USD / т без ПДВ) EXW, середня ціна на борошно вищого сорту (в мішках по 50 кг ) на умовах FCA знизилася на 3% і склала всього 237,3 USD / т.

«Ситуація, на мою думку, була обумовлена, в першу чергу, ціновим демпінгом ПАТ “ДПЗКУ”, яке різко збільшило обсяг експортних відвантажень в звітний період. Згідно з моніторингом цін, озвучених учасниками ринку, різниця вартості однакових партій борошна, проданих в аналогічний період часу, в одному напрямку, одному і тому ж покупцеві становила 10-14 USD / т в порівнянні з іншими експортерами. Наприклад, в той час як деякі постачальники озвучували ціни на борошно з поставкою в грудні в межах 230-244 USD / т FCA, ДПЗКУ пропонувала аналогічні партії по 220-230 USD / т FCA», – пояснив С.Сакіркін.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується