В Україні зростає попит на вирощування бобових культур — експерт — SuperAgronom.com

Зростання експорту бобових стало наслідком розширення посівних площ під цими культурами в Україні та підвищення рівня зацікавленості в їх вирощуванні серед малих та середніх агровиробників.

На думку Андрія Ярмака, економіста інвестиційного відділу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), за умови використання сучасних технологій вирощування та розуміння ринку збуту продукції, в розрахунку на 1 га площ бобові дозволяють отримати значно вищу виручку, ніж зернові чи олійні культури, пише agri-gator.com.ua.

 

«Я вже неодноразового зазначав, що світ є білково-дефіцитним, а бобові культури мають найвищий вміст рослинного білку з усіх інших рослинних продуктів. Додатковим стимулом для розвитку виробництва бобових в Україні є також мода на веганство та вегетаріанство в світі, яка сприяє збільшенню попиту на рослинний білок, і, відповідно, на бобові культури», — зазначив Андрій Ярмак.

 

Нагадаємо, цьогоріч Україна на 5% збільшила експорт бобових культур (без врахування сої). Загальний обсяг експорту сягнув 831,3 тис. тонн, оновивши попередній експортний рекорд, який було досягнуто рік тому (789 тис. тонн.).

Разом з тим, збільшення виробництва бобових в Україні негативно вплинуло на внутрішні ціни, які в 2018 році були нижчими, ніж рік тому. Це відбилося й на середній експортній ціні, яка також знизилася приблизно на 7%. Відповідно загальна виручка від експорту бобових з України зменшилася на 2% до 190 млн. доларів.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується