Укладання угоди про ЗВТ з Ізраїлем спрощує торгівлю України з ЄС – думка

Найбільший ефект від угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Ізраїлем Україна отримає за рахунок Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморських преференційних правил (Пан-Євро-Мед), яка набрала чинності для України з 2019 року.

Про це розповіла директор з наукової роботи, керівник центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан, пише УкрАгроКонсалт.

«Ізраїль не може вважатися великим торговим партнером України, експорт в цю країну складає близько 1%. Однак, як і Україна, Ізраїль уклав угоду про ЗВТ з ЄС і також є підписантом конвенції Пан-Євро-Мед. Таким чином, крім розвитку торгівлі між нашими країнами буде розвиватися торгівля в рамках трикутника Ізраїль – Україна – ЄС, тобто проміжними товарами зі збереженням нульових ставок ввізного мита», – сказала Мовчан.

Вона також пояснила, що завдяки конвенції Україна зможе імпортувати з Ізраїлю сировину або компонент для кінцевого продукту на експорт в ЄС, не замислюючись про правила походження товару. Крім того, ЗВТ з Ізраїлем спрощує дотримання вимог при збереженні преференцій, якщо поставки проміжних товарів призначені для створення продукту на експорт в третю країну.

В контексті старту наступного переговорного процесу, на думку експерта, Україні слід звернути увагу також на країни-підписанти цієї конвенції, зокрема, африканські і середземноморські країни.

«У той же час ми ведемо переговори про ЗВТ з Туреччиною, однак це складний процес. Країна знаходиться в Митному союзі країн ЄС для промислових товарів. Таким чином, Туреччина і ЄС мають спільний ринок товарів промвиробництва. Відповідно до правил Митного союзу, Україна, підписавши ЗВТ з ЄС, отримала доступ до ринку промислових товарів Туреччини. У свою чергу, ми зацікавлені в доступі до турецького агроринку, а він найбільш захищений. Тому переговори йдуть дуже повільно – партнер не готовий йти на поступки», – прокоментувала Мовчан.

У той же час Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) заявило про початок консультацій щодо можливого створення ЗВТ з Китаєм.

«З багатьма невеликими ринками створення ЗВТ несе тільки переваги. Це стосується навіть Канади. Ризиків як таких немає. А ось вже по Китаю розрахунки повинні бути дуже обережними. Незважаючи на членство у Світовій організації торгівлі і наявність ЗВТ Китай активно використовує нетарифні способи захисту свого ринку», – зазначила фахівець.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується