У ході перезимівлі посіви озимих зернових перебувають в хорошому стані

Протягом другої декади січня на більшості територій спостерігалося різке зниження температури повітря, в деяких регіонах місцями до 17-19°С морозу, втім наприкінці минулого тижня почалося істотне її підвищення.

Майже на всій території країни на минулому тижні спостерігалися опади у вигляді снігу, мокрого снігу, а в південних областях у вигляді дощу, пише ukragroconsult.com.

Станом на 18 січня, в західному і північному регіонах опади у вигляді снігу посприяли збільшенню висоти снігового покриву висоту до 10-32 см, на сході — до 5-17 см, в центральному і південному регіонах — до 1-30 см.

«Глибина промерзання ґрунту була порівняно невеликою і становила, залежно від висоти снігового покриву та мінімальної температури повітря, 2-20 см. У регіонах, де сніговий покрив утворився на ґрунті, що не промерз, і зберігся досі, ця глибина дорівнює 0-2 см», — йдеться в повідомленні.

Окрім цього, часті опади в грудні і січні у вигляді снігу і дощу сприяють поповненню вологозапасів ґрунту, які в середині січня в більшості регіонів становили в орному шарі ґрунту 25-40 мм, а в метровому — 120-180 мм.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується