Морпорти України за рік збільшили перевалку контейнерів майже на 19%

У 2018 році морські порти України збільшили обсяг перевалки контейнерних вантажів майже на 19%, порівняно з 2017 роком.

Про це повідомляє Адміністрація морських портів України (АМПУ).

«За підсумками 2018 року морські порти України перевалили 846,5 тис. TEU  контейнерних вантажів. Це на 18,7% більше, ніж у попередньому році. За даними Конференції ООН із торгівлі та розвитку (UNCTAD), світовий ринок контейнерів до 2023 р. зростатиме у середньому на 3,8% на рік», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що позитивна динаміка в морських портах України є наслідком відновлення вантажообігу після значного падіння у 2014–2015 рр.

«Зростання контейнерних перевезень свідчить про пожвавлення економіки. Українські порти ще не вийшли на докризовий рівень за цим напрямком, тому нам є ще куди зростати. Про це свідчать також і плани бізнесу по реалізації спільно з АМПУ проектів із розвитку контейнерних терміналів у тилу наших причалів. У 2018 році було досягнуто відповідних домовленостей одразу з двома провідними світовими компаніями — Дочірнім підприємством німецької компанії HHLA “Контейнерний термінал Одеса” (ДП “КТО”) та СМА CGM спільно з ТОВ “Бруклін-Київ Порт” по проектах у порту Одеса»,— відзначив керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Лідерами з перевалки контейнерів стали порти Одеса, Южний та Чорноморськ. Южний у 2018 році збільшив перевалку цих вантажів на понад 75% за рахунок переходу до порту міжнародної контейнерної лінії Maersk з Одеси. Проте, незважаючи на це Одесі вдалося не тільки зберегти обсяги контейнерних вантажів, а й збільшити їх на 15%.

Серед стивідорних компаній лідерами з обробки контейнерів стали ДП «КТО», ТОВ «Бруклін-Київ Порт», ТОВ «Трансінвестсервіс» та Чорноморський рибний порт.

Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується