Рослинний білок в тренді – Україна продовжує бити рекорди експорту бобових

Обсяг експорту бобових збільшується, але ціна поступово зменшується

За інформацією AgriGator, в 2019 році Україна на 5% збільшила експорт бобових культур, без врахування сої. Загальний обсяг експорту сягнув 831,3 тис. тон, оновивши попередній експортний рекорд, який було досягнуто рік тому, і який складав 789 тис. тон.

Зростання експорту бобових культур стало наслідком розширення посівних площ під ними в Україні та підвищення рівня зацікавленості малими та середніми фермерами в вирощувані бобових культур. Адже бобові дозволяють отримати значно вищу виручку з кожного гектару, ніж зернові чи олійні культури, за умови використання сучасних технологій вирощування та розуміння ринку збуту продукції.

«Я вже неодноразового зазначав, що світ є білково-дефіцитним, а бобові культури мають найвищий вміст рослинного білку з усіх інших рослинних продуктів», – розповідає економіст інвестиційного відділу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. «Додатковим стимулом для розвитку виробництва бобових в Україні є також мода на веганство та вегетаріанство в світі, яка сприяє збільшенню попиту на рослинний білок, і, відповідно, на бобові культури», продовжує експерт.

Але збільшення виробництва бобових в Україні негативно вплинуло на внутрішні ціни, які в 2018 році були нижчими, ніж рік тому. Це відбилося й на середній експортній ціні, яка також знизилася приблизно на 7%. Відповідно загальна виручка від експорту бобових з України зменшилася на 2% до $190 млн. доларів США. Це дуже пристойний показник, співставний з виручкою від експорту молокопродуктів. Крім того, бобові вже дають Україні більше виручки, ніж експорт меду, борошна чи сокових концентратів.

AgriGator

Джерело AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується