В межах ПНД «Захист рослин» в повному обсязі виконано 6 підпрограм — SuperAgronom.com

Інститут захисту рослин прозвітував про результати роботи над програмою наукових досліджень «Захист рослин» протягом 2018 року. Про це повідомляє прес-служба НААН.

Як повідомив директор інституту Олександр Борзих, в межах програми в повному обсязі виконані 63 завдання, з них 24 фундаментальних досліджень, 36 прикладних і 3 пошукових. Програма передбачала виконання 6 підпрограм з фітопатології, ентомології, гербології, біологічного методу захисту рослин, інтегрованого захисту рослин, карантину.

 

«Загалом над програмою працювали 112 науковців, із них 12 докторів наук та 45 кандидатів наук», — додав Олександр Борзих.

 

Науковці розробили регламент застосування превентивних та контролюючих протинематодних заходів на пшениці озимій, оцінили стійкість до хвороб колекції сортозразків соняшнику, провели моніторинг популяцій найголовніших патогенів сої, розробили концепцію інтегрованого захисту пшениці озимої.

 

«Обґрунтовано технологіювикористання стійких до цистоутворюючих нематод сортів з урахуванням рівня інвазії ґрунту. За умови використання досліджених сортів збережений врожай досягає 28% й відбувається очищення ґрунту», — повідомив директор інституту.

 

За вирощування ячменю озимого в умовах зрошення найвищий рівень врожайності одержано за сівби в першій декаді жовтня та застосування повної схеми хімічного захисту. На кукурудзі в умовах зрошення за застосування системи хімічного захисту врожайність вища у порівнянні з контролем на 1,9-3,1 т/га, біологічного захисту – до 1 т/га. На ріпаку озимому вищий рівень урожайності одержано за використання системи захисту від комплексу шкідливих організмів на фоні полицевого обробітку грунту.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується