Японські вчені розшифровують геном комерційної суниці — SuperAgronom.com

Науковці компаній NRGene і Toyota розробляють сорти суниці для місцевого виробництва. Про це пише hortidaily.

Інструмент геномного штучного інтелекту від NRGene DeNovoMAGICTM 3.0 використовується для розробки перших високоякісних комплексних геномних збірок складних харчових геномів, включаючи пшеницю, картоплю і креветки. Технології аналізу ДНК GRAS-Di от Toyota дозволять зробити цей інструмент ще більш ефективним.

У полуниці один з найскладніших геномів, оскільки він включає в себе вісім копій кожного гена (для порівняння, у людей є тільки дві копії). Збірка полуничного генома може підвищити природну ефективність розмноження і привести до створення більш продуктивних сортів.

 

«Оскільки світовий попит на продукти харчування продовжує зростати, ми з ентузіазмом підтримуємо будь-які проекти, які підвищують продовольчу безпеку, якість і знижують екологічний вплив виробництва сільськогосподарських культур», — розповів д-р Гіл Ронен, президент і засновник NRGene. — «Ми вдячні, що Toyota обрала наші інструменти для збірки генома, щоб допомогти створювати і вирощувати нові сорти місцевих продуктів харчування. Цей підхід потенційно може стати економічною і стійкою альтернативою імпортної полуниці — ключового продукту імпорту на одному з найбільших ринків в Японії».

 

На додаток до свого основного бізнесу по виробництву автомобілів, Toyota з 1999 року займається підтримкою бізнес-ініціатив, які позитивно впливають на навколишнє середовище.

Відомі приклади включають методи поліпшення рослин для виявлення стійких до хвороб генів цукрової тростини і аналізу генома полуниці. Зараз, коли світ стикається зі старіючим фермерським населенням і зниженням продовольчої самозабезпеченості, Toyota спільно з NRGene реалізує проекти щодо подальшої підтримки та заохочення розвитку сільськогосподарської галузі.

 

«Ми були дуже задоволені здатністю збірки генома NRGene підтримувати молекулярну селекцію полуниці на основі геноміки», — сказав д-р Хіроюкі енок, керівник групи Toyota. — «Ми розраховуємо на подальшу співпрацю з NRGene для досягнення цієї та інших цілей селекції рослин».

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується