Відміняти експортне ПДВ для олійних та зернових  культур не будуть — АГРОПОЛІТ

Державна фіскальна служба України (ДФСУ) каже, що не планує відміняти відшкодування експортного  ПДВ для виробників олійних та зернових  культур, і наявний у ЗМІ лист, — це лише роздуми  податківців про «відбілення» агроринку. Про це повідомила під  час круглого столу директор департаменту аудиту ДФСУ Рубан Наталія, повідомляє кореспондент AgroPolit.com

Нагадаємо, що наприкінці року ДФСУ розіслала проекту листа у агроасоціації з  відповідною  ініціативою.  За оцінками нардепа Івана Мірошниченка, такий крок приніс би  агросектору щорічні збитки в сумі 50 млрд грн. Нагадаємо, що на думку ДФСУ, на агроринку є кілька ключових тіньових схем.

Розрахунки, наведені у листі, отримані за результатами щорічних перевірок, каже вона.

 

Фіксуймо схеми. Всі ви їх знаєте.  В кінці року робимо аналіз і показуємо, що можна робити з цим. Через романтичні настрої ми показали наші висновки спочатку двом асоціаціями. Даний лист — це не проект, а розмірковування про наше розуміння, виходячи з того, як ми бачимо ситуацію. Нам образливо на таку реакцію —  це неправильно. Ми такі  ж економісти, як і ви, які аналізують ситуацію на ринку», —  підсумувала Рубан. Вона нагадала, що відшкодування за цією групою виробників експортного ПДВ у 2,5 рази більше, ніж  його сплата до бюджету.

 

Представник ДФСУ Сергій Бельчик додав ще аргументи на користь розрахунків служби. «Можливо, і варто  розглядати це (відшкодування експортного  ПДВ АПК –  Авт.) як дотацію? Але сума, яка відшкодовується таким виробникам у 2,2-2,5 рази більше за сплату до бюджету. Звісно, що 30% може і не вирощують нічого… Ми ж розуміємо, що беремо дані для цих розрахунків по доходах  і відшкодуванню з бюджет — і це об’єктивні дані», —  пояснює він.

 

Якщо це станеться, АПК буде різко падати: приблизні збитки  в 50 млрд грн. Є проблемні питання, але такий крок (скасування експортного  ПДВ для АПК) не варто, бо тоді в цілому с/г бде покарано», — каже  народний депутат БПП Леонід  Козаченко.

 

Його доповнив колега народний депутат  від  «Самопомочі» Іван Мірошніченко.

 

Як це забрати  50 млрд грн  у галузі, а компенсатори де? ПДВ – стимул ескорту. Кажуть,  візьміть натомість дотації. У минулому році вже взяли – вибірка по них майже нуль. А чому у металургів та хіміків не забираєте?  Філософія ПДВ – підтримка виробника та експорту, вихід на зовнішні ринки збуту. Тому якщо хочете щось забрати – покажіть як будете компенсувати. Інакше — це дискримінація»,  — резюмує  він.  Мірошніченко додає, що діє закон  про відшкодування ПДВ і його треба дотримуватися.

 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується