Анонсовані урядом фінансові інструменти для фермерів можуть бути знову провальними – Слободяник

0

В Києві відбулась конференція щодо реформи управління земельними відносинами. Владою презентовано концепцію – тобто усне бачення моделі ринку землі. Накал у залі – будь-здоров. Основне застереження – доступ іноземців до ринку! З позитивного – анонсуються фінансові інструменти для фермерів. Проте, швидкість з якою це хочуть запровадити, знову ж таки – лякає. Про це на своїй фейсбук сторінці повідомив Іван Слободяник, голова «Агро-Продовольчої Ради».

Міністр фінансів України Оксана Маркарова повідомила, що на наступний рік передбачено в державному бюджеті компенсацію процентної ставки на купівлю землі фермерами.

Нагадуємо, Уряд запровадить дві програми фінансування для придбання землі

“Але ми вважаємо (фермери- ред.), що якщо не буде інструментарію гарантування по кредиту для зменшення банківських  ризиків,  щоб застава була невеликою, це не вийде!  По друге, дуже швидко пропонують запускати ринок землі – з жовтня наступного року, але щоб невеликому фермерові привести до порядку документацію треба мінімум рік або два. Тому є побоювання, що це може не спрацювати. Ми повинні бачити цей реально інструментарій, як він працює, наприклад, на якомусь пілотному проекті, а після цього вже говорити про те що цей інструментарій є”,- про це в ексклюзивному коментарі сказав голова Агро-Продовольчої Ради Іван Слободяник.

За його словами, практика минулих років була повністю провальною.  500 млн грн , які були у фермерському мільярді просто повернули до бюджету. Фермери не скористалися цією програмою.

Нагадуємо, у держбюдеті-2018 року урядом Гройсмана на підтримку сільгоспвиробників  було закладено 6,3 млрд. грн, в тому числі 1 млрд. грн. був визначений як “фермерський мільярд”, однак результати виконання програми свідчать про її повний провал.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується