На пасіках, де бджоли зимують у зимівнику, витрата фуражу нижча – AgroTimes

На пасіках, де бджоли зимують у зимівнику при стабільній температурі, витрата фуражу нижча і точно передбачувана. Тому бджоляру легко спланувати потреби у фуражу на зиму і забезпечити гарантований запас, необхідний для весняного розвитку.

Про це у своїй колонці на Аgrotimes пише головний спеціаліст із бджільництва «Пасіка 21» Юрій Білик.

«До того ж постійна температура зимівника дозволяє знизити втрати бджіл і, що дуже важливо, уникнути фальстарту через теплу зиму», ‒ наголошує він.

А ось на тих пасіках, де бджоли зимують на вулиці, пасічники можуть сильно помилитися, намагаючись заощадити на фуражі.

«За несприятливої погоди взимку (тривалі відлиги, коли може розпастися клуб і навіть з’явитися розплід) і навесні (пізні заморозки після початку активного розвитку бджолосім’ї та появи розплоду) витрата фуражу буде суттєво вищою, ‒ зазначає Юрій Білик. ‒ Якщо дефіцит корму пасічник виявить вчасно, то встигне підгодувати бджіл. А якщо ні…».

За його словами, багато пасічників намагаються викачати з вулика максимум меду, а бджіл підгодовують замість нього цукровим сиропом.

«По-перше, сироп або цукор треба купити ‒ а це витрати. По-друге, для бджоляра важливо, щоб сироп, згодований на зиму, був повністю використаний бджолами до початку товарного медозбору, бо інакше мед не пройде лабораторні аналізи. Тому всі намагаються мінімізувати зимову підгодівлю», ‒ пояснює він.

Як повідомлялося, заморозки найбільше позначаться на розвитку двох груп бджолосімей.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra