Інвестиції, підтримка, євроінтеграція: ключові точки в маршруті виробників молока — AgroPortal.ua
Зовсім небагатьом підприємствам вдалося відновитися торік. Харківщина за 2 роки війни, за підсумками KSE спільно з проєктом розвитку ООН та Світовим банком, втратила понад 52% промислового поголів’я ВРХ.
Підприємство «Агросервіс ЛТД», що у Харківській області, було в окупації, втратило понад 500 корів. Планували відновитися, але 2024 року знову зазнали обстрілів, були уражені їхні склади, виробничі приміщення та поголів’я. Однак підприємство продовжує працювати, розміновує свої поля.
«Агромол» — один із лідерів за виробництвом молока на Харківщині. У березні 2022 року танками розстріляли один із відділків підприємства, постраждало понад 1000 корів. Господарство змогло частину свого поголів’я зібрати по лісах, полях і тимчасово релокувати на Полтавщину. Після деокупації повернулися і почали працювати над відновленням приміщень, але на початку липня торік їх знову обстріляли КАБами і знищили практично все поголів’я.
ФГ «Напорівське» з Чернігівщини пережило страшні часи окупації на початку війни. Господарство постійно просило про допомогу, адже втрати були шалені, але відчутної підтримки не дочекалося. Проте частково власними силами наростили поголів’я, заснували сироварню і наразі активно реалізують свої сири, йогурти, цільномолочну продукцію на локальному ринку та намагаються просувати її онлайн.
Щодо новостворених ферм, то, на жаль, абсолютно нових підприємств поки що не з’явилося. У відносно безпечних регіонах — Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, частково Черкаській, Вінницькій областях — спостерігається приріст поголів’я підприємств, які були активними у молочному бізнесі. Вони нарощують свої потужності, щоб компенсувати втрати колег зі східного регіону.