В Україні за останні 2 роки створено 3,5 тис га нових садів – AgroNews

Останні роки галузь садівництва та ягідництва в Україні демонструють позитивні тенденції розвитку. Старі сади змінюються новими, зокрема і за рахунок грантової підтримки держави, зазначив директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак. Про це повідомляє techhoriculture, пише agronews.ua.

Посадовець повідомив, що за останні 2 роки в Україні посаджено майже 3,5 тисячі гектарів нових садів.

“З часу дії грантової програми – з кінця 2022 року, видано 277 наказів по садівництву та 76 по тепличному господарству. Зокрема на розвиток садівництво виділено 993,5 млн, ще 394 млн грн – на створення теплиць”, – розповів Ігор Віштак.

Він зауважив, що за рахунок програми активно встановлюються тунельні теплиці для вирощування ягід, зокрема суниці садової, малини, ожини.

“Це ефективна технологія, яка давно вже працює Європі. За рахунок її впровадження, українські виробники мають можливість вирощувати якісну ягоду навіть за несприятливих погодних умов”, – зауважив директор Департаменту аграрного розвитку.

Він також розповів, що в Україні діє програма пільгового кредитування для сільгоспвиробників. За якою до 90 млн грн інвестиційних кредитів надаються для сільськогосподарського виробництва та 150 млн грн – для переробних підприємств.

Частка на інвестиційні кредити становить від 5% до 7%, іншу різницю покриває держава, – розповів Ігор Віштак. Він зазначив, що на наступний рік Міністерства аграрної політики та продовольства України планує внести зміни до цієї програми. Відповідно до яких більший акцент буде зроблений на інвестиційні кредит, а на оборотні кошти.


Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra