Стан озимих переважно задовільний, а подекуди сходи зріджені – AgroTimes
За прохолодної погоди на посівах озимих зернових культур ранніх строків сівби не відбувалось активного розвитку шкідників та проявлення хвороб. Рослини озимих колосових культур здебільшого перебувають у фазах сходи – 3-й листок, початок кущення, озимий ріпак – у фазах сходи – 2-4 листочки, формування розетки. Стан посівів характеризується в основному як задовільний, на окремих площах сходи зріджені, що зумовлено недостатньою кількістю вологи в ґрунті під час посіву культур.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
На ранніх посівах відмічається осередкова шкідливість личинок злакових мух, яких виявляли на 28% обстежених площ за середньої чисельності 2-6 екз. на кв.м. Пошкоджено 2-8% рослин.
У Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Черкаській, Чернігівській областях борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями охоплено 2-3% рослин озимої пшениці та ячменю. Подальший розвиток та поширення хвороб у посівах озимих культур залежатиме від погодних умов, рівня зволоженості та температурного режиму.
У Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Одеській, Кіровоградській, Полтавській, Херсонській областях переважно у посівах озимої пшениці, розміщеної після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці, які за чисельності 0,2-2 екз. на кв.м пошкодили 0,5-3% рослин.
Гусениці озимої совки в чисельності 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили до 5% рослин озимих культур. За надпорогової чисельності (2-3 і більше личинок жужелиці, гусениць озимої совки на кв.м) та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскуванням дозволеними препаратами.
Нагадаємо, за даними науковців НААН, озимі відстають у розвитку на 2-3 тижні.