Скорочення норм унесення міндобрив найменше торкнулося азотної групи – AgroTimes
Найменше скорочення норму унесення міндобрив у 2023 році торкнулося азоту як основного добрива.
Такі результати опитування, проведеного компанією Agrohub, оприлюднила керівниця напряму Agrohub Benchmarking Оксана Боброва в журналі The Ukrainian Farmer.
«Щоб з’ясувати, які підходи у використанні добрив застосовували агровиробники у сезоні-2023, у березні 2023-го ми опитали агрокомпанії щодо внесення таких діючих речовин, як азот, фосфор, калій і сірка та порівняли їх із фактичними обсягами внесених добрив у 2018- 2022 рр. Ці дані хоч і були плановими, але дають змогу оцінити динаміку змін у виробничих підходах сезону-2023, оскільки на початку весни виробники вже мали затверджений план дій і закуплені добрива, частину яких унесли восени», – зазначила Оксана Боброва.
Як показали результати опитування, на кукурудзі та пшениці планувалося зменшення всього на 16% проти середніх даних за 2018–2022 рр., на соняшнику – на 19%, на ріпаку – на 21, на сої – на 24%.
Щодо інших діючих речовин, то є розбіжності залежно від конкретної культури. Наприклад, найбільше планувалося зменшити внесення калію та сірки на сої – плановий рівень внесення знизився від попередніх на 71%.
Значне зниження планових обсягів сірки також бачимо на кукурудзі – на 62%. По решті культур скорочення запланованих внесень калію, фосфору та сірки відбулося на рівні від 37 до 55%.
Раніше повідомлялося, як частково компенсувати зниження норм унесення міндобрив, – досвід. Також ми писали, за яких умов фермер скорочує норми внесення добрив.