Фермерські магазини викидають до 80% менше плодів, ніж супермаркети – AgroTimes
Втрати фруктів і овочів у фермерських магазина становлять від 1- 2% проти 5-10% у супермаркетах. Це результат дослідження Інституту екологічних наук і технологій Universitat Autònoma de Barcelona (ICTA-UAB), проведеного в рамках проекту, який має на меті сприяти створенню стійких муніципалітетів, які можуть впоратися з проблемами харчування. вразливості, як-от уразливість, викликана пандемією COVID-19.
Про це повідомляє Phys.org.
У дослідженні порівнюється рівень харчових втрат фруктів і овочів у закладах довгого ланцюга збуту (супермаркети, гіпермаркети), які забезпечують 81% населення, з підприємствами короткого ланцюга (фермерські магазини, сільськогосподарські кооперативи та прямий продаж фермерами), які забезпечують 19% населення.
Відходи в сільськогосподарських магазинах і сільськогосподарських кооперативах на 80% менше, ніж у супермаркетах, завдяки тому, що в цьому типі закладів більш тісні відносини між покупцем і продавцем, що стимулює споживання більш різноманітних і сезонних продуктів харчування. Клієнти також, як правило, більш екологічно свідомі та схильні купувати більш естетично «потворні» продукти, більшість з яких не потрапляють у супермаркети.
Підраховано, що довголанцюгове розподілення витрачає 60 мільйонів тонн їжі щороку в Європі, тобто від 35 до 38 кілограмів на людину на рік. «Це означає, що більше третини того, що ми виробляємо, витрачається даремно: це жахлива цифра», — пояснює П’єтро Тоніні, дослідник ICTA-UAB.
Він також зазначає, що, на щастя, короткий ланцюг поставок зростає в країнах Середземномор’я.