Переорієнтація м’ясопереробників на імпортну свинину: чи варта шкурка вичинки – AgroTimes

Імпортні можливості операторів м’ясопереробки, які перейшли на спрощену систему оподаткування, наразі створюють неоднорідні ринкові умови, наголошують в асоціації «Свинарі України».

Так, «спрощенці» мають можливість завезти істотно дешевшу сировину для глибокої м’ясопереробки (виробництва ковбас, м’ясних консервів тощо), що зменшує їхню потребу у вітчизняній охолодженій свинині та/чи живою масою.

Крім цього, підприємства – постачальники охолодженої свинини із західних областей зазначають ціновий тиск із боку покупців, які апелюють до дешевшої на 20% пропозиції імпортного м’яса.

Водночас більшість м’ясокомбінатів залишилися платниками ПДВ і не вважають тимчасовий перехід на 2%-ве оподаткування доходу доцільним із метою економії при закупівлі імпортної продукції. Для таких гравців імпорт свинини є економічно невиправданим за теперішнього рівня закупівельних цін.

«Не знаю жодного підприємства, що займається м’ясопереробкою, яке б перейшло на спрощену систему оподаткування, – зазначив генеральний директор ТзОВ «Агро-інвест» Ігор Ляховський. – Так, подекуди чуємо закиди з боку клієнтів, що є пропозиція дешевшої свинини. Проте наша реакція однозначна: якщо не хочете працювати в звичному режимі зі сплатою ПДВ, можете закупити свинину деінде».

Не зважаючи на різнорідні сигнали від операторів, на першу декаду травня імпортні привілеї для «спрощенців» не мали достатнього впливу, щоб змінити баланс сил на ринку та цінову ситуацію.

«Хоча нині для деяких м’ясопереробників переорієнтація на закупівлю імпортної свинини може видатися фінансово цікавою, треба чітко розуміти наслідки такого рішення, – зауважив виконавчий директор ТОВ «Алан» Георгій Любарський. – Так, виводячи гроші за межі країни, ми не сприяємо розвитку вітчизняної економіки, отже і не даємо підґрунтя ані для зміцнення платоспроможності українських споживачів, ані для подальшого розвитку тваринництва».

Як повідомлялося, великодній ажіотаж на ринку живця свиней спав, а ціни – ні. При цьому м’ясопереробники песимістичні в оцінках сезону.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується