Україна різко наростила закупівлю російського дизельного пального – КУРКУЛЬ

Постачання російського дизельного пального в Україну в січні 2022 р. збільшилося на 31% у порівнянні з січнем минулого року. Про це повідомляє enkorr.

«У січневому балансі українського ринку російське ДП посіло 30%, що перевищує показник, який російські виробники мали до зупинки трубопроводу «ПрикарпатЗахідтранс» (28%) на рік раніше», — зазначається у повідомленні.

За даними аналітиків, баланс українського ринку ДП у січні 2022 р. становив 552,2 тис. т. Це на 18% (на 83,3 тис. т) більше, ніж у січні 2021 р. Українські НПЗ у січневому балансі посіли трохи понад 15% (86 тис. т), імпорт — 84% (466,3 тис. т).

 

«Найбільший приріст показали постачання дизпального з Росії — на 41,4 тис. т більше, ніж у січні торік (172 проти 142,5 тис. т). Основний приріст стався за рахунок активізації постачань через перевалочний термінал у Гомелі (Білорусь), з якого відвантаження в Україну в січні збільшилися більш ніж удвічі, до 113 тис. т (48 тис. т у січні-2021)», — йдеться у повідомленні.

Крім компанії SNEL Energy, яка оперує паливом «Роснафти», суттєві обсяги спрямовує в Україну міжнародний трейдер Coral Energy, який постачає ресурси «Газпромнафти» й інших російських виробників.

Нагадаємо, із 7 лютого Білорусь припинить залізничний транзит палива та добрив з Литви, в слід за санкціями литовського уряду проти «Білоруськалію». Така ситуація не суттєво впливатиме на ринок палива в Україні, але у стратегічному плані посилить високу залежність від імпорту нафтопродуктів з Росії та Білорусі.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується