Названо основні країни-виробники лохини – КУРКУЛЬ

Темпи збільшення виробництва лохини у світі дещо сповільнилися, адже нових плантацій закладається все менше. Проте позитивний тренд в сегменті зберігається й досі. Про це повідомила Ірина Кухтіна, президент Асоціації «Ягідництво України», пише пресслужба відомства.

«Так, динаміка зростання в різних регіонах світу наразі відрізняється. Ми бачимо, що зараз найбільше цей сегмент зростає в Азії та Океанії, що стало можливим в першу чергу за рахунок Китаю. В період з 2017 року по 2020 рр. площі під лохиною в цій країні збільшились з 37 тис. га до 60 тис. га. Далі в цьому рейтингу Перу (з 6 до 13,6 тис. га), Польща (з 6 до 13 тис. га), Україна (з 1,5 до 4,4 тис. га) та Південна Африка (з 1,5 до 3,3 тис. га)», — зазначила експертка.

Також за її словами, дуже активно збільшується споживання свіжої ягоди, чому сприяє в тому числі й пандемія. Водночас збільшується сегмент переробки, в першу чергу — заморозки.

Експертка відзначила середнє зростання міжнародної торгівлі на 14% в об’ємах та 14,6% в грошовому еквіваленті. Головні країни-імпортери лохини (без врахування Нідерландів як країни-ре-експортера) є США (37% світового імпорту), Німеччина (9%), Великобританія (7,6%).

ТОП-постачальниками лохини на глобальний ринок є Перу (21,8% світового експорту), Чилі (17%), Канада (11%) та Іспанія (9%).

 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується