Які особливості годівлі курей-несучок за органічного утримання – AgroTimes

Для виробництва органічних і звичайних курячих яєць, як правило, використовують одні й ті самі кроси курей, пише журнал «Наше птахівництво».

Задоволення харчових потреб курей у системах органічного утримання – менш складна проблема, ніж органічних бройлерів, однак значну увагу також слід приділяти балансуванню раціонів за амінокислотами, особливо метіоніном – найдефіцитнішою амінокислотою. Якщо не будуть задоволені потреби курей-несучок у цій амінокислоті, вони знижують несучість і живу масу.

В органічних раціонах не можна застосовувати пігменти, дозволені для звичайних несучок. Для надання жовткам яєць яскравого жовтого кольору використовують трав’яне борошно та кукурудзяний глютен, які, крім того, ще й багаті на протеїн. Водночас ці продукти додають жовті пігменти, але не червоні, тому жовтки органічних яєць зазвичай блідіші.

Холодної пори року в системах органічного утримання нижча щільність поголів’я та низька температура довкілля можуть збільшити витрати енергії. Отже, може знадобитися підвищити рівень енергії корму, щоб забезпечити збереження маси птиці, її несучості та маси яєць.

Як повідомлялося, кроси курей-несучок Ломан сенді та Декалб відрізняються від Ломан браун високими показниками яйценосності.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується