Фермерам розповіли про переваги вирощування топінамбуру – КУРКУЛЬ

На Волині планують розвивати вирощування топінамбуру. Це не тільки культура з 1 га якої можна отримати прибуток в 70-90 тис. грн, а й чудова екоальтернатива паливу. Повідомили в Департаменті АПК Волинської обл.

Перевага топінамбура перед іншими енергетичними рослинами полягає у тому, що можна швидко отримати прибуток при виготовленні біопалива, адже його стебло виростає всього за рік.

«Верхню частину стебла використовують як біопаливо, що дасть можливість покращувати послугу теплопостачання в громадах. Нижню частину даної культури, можна реалізовувати Центру екологічної енергії «Топінамбур» за хорошою ціною», — розповів директор ТОВ «Центр екологічної енергії «Топінамбур» Василь Степюк.

З подрібненого сухого стебла підприємство виробляє брикети високої щільності, з підвищеною стійкістю до вологи, для опалення приватних осель. Також гранули топінамбура використовують не тільки для систем опалення, а й як підстилку для тварин і птиці. Такі добрива не закислюють ґрунт та швидко розкладаються.

 


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується