Кількість земель під органічним виробництвом у 2020-му зменшилася на 1,2% – AgroTimes

В Україні скорочується кількість земель під органічним виробництвом. Хоча у порівнянні із 2017 роком зберігається тенденція до збільшення таких площ. Так, у 2017-му кількість задіяних під органічне виробництво земель становила 289 тис. га, то у 2020-му вона становила 462 тис. га.

Про це під час заходу «Експорт органічної продукції з України 2020: аналіз та тенденції» начальник відділу органічного виробництва та стандартів якості головного управління реалізації політики сільського розвитку  Директорату сільського розвитку Мінекономіки Валентина Заєць.

Вона нагадала, що державними органами статистики не ведеться збір та аналіз ситуації щодо органічного виробництва в Україні. В той же час законодавство передбачає щорічне надання інформації органами нострифікації до Мінекономіки щодо реєстраторів і обсягів виробництва органічної продукції. Міністерство щорічно аналізує таку узагальнену інформацію.

«За результатами моніторингу, кількість задіяних під органічне виробництво земель у 2020 році (маються на увазі органічні землі та ділянки перехідного періоду, – прим. ред.) перебільшують 462 тис. га. Це – 1,1% від земель сільгосппризначення», – зауважила Валентина Заєць.

Вона повідомила, що у порівнянні із 2019 роком кількість земель під органічним виробництвом зменшилася на 1,2%. Натомість кількість земель із органічним статусом збільшилася на 6,8%.

За її словами, в Україні на 11% зменшилася кількість операторів. Станом на 2020 рік їх було 549, з них – 419 сільгосптоваровиробників.

Нагадаємо, експорт органічної української сої зменшився на 18%.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується