Розвиток хвороб озимини на Житомирщині сповільнило зниження температури повітря – AgroTimes

Прояви та розвиток хвороб озимини ранніх строків сівби на Житомирщині наразі не виявлені – ці показники дещо знизились, в порівнянні з минулою декадою. Цьому сприяло зниження температурного режиму.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Разом з тим на посівах у погожі сонячні дні спостерігається літ шведської мухи, гессенської мухи, злакової попелиці.

На падалиці зернових культур і далі розвиваються злакові, шведські та гессенські мухи. Злакової попелиці уловлювалось 4-5екз/рослину, що трохи більше, ніж у минулій декаді.

Септоріозом уражено 6% рослин за розвитку хвороби 0,8-1,6%, бурою листковою іржею – 4% з розвитком хвороби 0,4-0,7%, борошнистою росою – 2-3% рослин з розвитком хвороби 0,4-0,8%.

Хрестоцвітими блішками заселено 8% посівів озимого ріпаку, пошкоджено 5-7% рослин у слабкому ступені, за чисельності 2-4 екз/м². Ріпаковим пильщиком 0,5-1 екз/м², заселено 3,5% площ, пошкоджено 0,8-2% рослин у слабкому ступені.

Капустяною попелицею заселено 7% площ, пошкоджено 3-5% рослин у слабкому ступені, за чисельності 3-6 екз/росл.

Також спостерігається шкідливість гусениць озимої та окличної совки, ріпакового та капустяного біланів,  які за чисельності 0,2екз/м² пошкодили 3% рослин у слабкому ступені. З хвороб розвиваються альтернаріоз – уражено 1,5-2% рослин, загальна площа ураження 5-6%. Бактеріозом уражено 0,5-1% рослин, загальна площа ураження 3%.

Нагадаємо, розвиток шкідників у більшості областей стримують нічні заморозки. А на Київщині спрогнозували розвиток зимуючих шкідників на посівах.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується