Змагання гарбузів-велетнів провели у Кропивницькому – SEEDS

Помірятися гарбузами приїхало близько десятка фермерів та городників. Вони взяли участь у щорічному конкурсі на найбільший гарбуз, який традиційно проводять під час “Покровського ярмарку” у Кропивницькому. Цьогоріч змагання відбулися вдев’яте, повідомляє SEEDS.

Участь у конкурсі беруть і фермери з інших регіонів, наприклад, із сусідньої Київщини. Щоб виростити велетнів господарі вдавалися до різних засобів – від добрив до спеціальних дашків, які захищають від надмірної спеки.

Цьогоріч винагороду за найбільшого гарбуза отримав Олександр Куценко із Знам’янки, Кіровоградської області. Він виростив гарбуза вагою 80 кілограмів. Тим самим фермер перевершив попередній рекорд, встановлений на ярмарку – 76 кілограмів.

Олександр говорить, що не робив чогось специфічного, щоб виростити велетня, лише поливав. Вважає, що секрет успіху – родючий чорнозем.

Гарбуза-переможця традиційно розчавили, а насіння і м’якоть роздавали відвідувачам ярмарку.

 

Попри такі вражаючі розміри, українським велетням ще далеко до італійських. Цього року фермеру з Італії Стефано Кутрупі вдалося виростити гарбуза вагою 1226 кілограмів. Таким чином виробник встановив світовий рекорд. Попередній гарбуз, внесений до Книги рекордів Гіннеса, важив 1190 кілограмів. Виростив його у 2016 році фермер із Бельгії Матіас Віллемійнс.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується