137 українських компаній розпочали роботу на нових іноземних ринках – AgroTimes

За півтора року МЗС допомогло 137 українським компаніям розпочати роботу на нових іноземних ринках.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив під час онлайн-брифінгу про підписання документа, який затвердив масштабні внутрішні зміни в МЗС на напрямі допомоги бізнесу, розвитку торгівлі та залучення інвестицій – «Порядку діяльності відділів з економічних питань у складі закордонних дипломатичних установ».

Документ визначає критерії оцінки дипломатів на економічному напрямі за конкретними показниками та з чітким визначенням ролі конкретної дипломатичної установи. Йдеться про кількість відкритих ринків для груп українських товарів, організації зустрічей українських компаній з іноземними партнерами, назви компаній, які вийшли на ринок іноземної країни, обсяг залучених інвестицій тощо.

Дмитро Кулеба розповів, що за півтора року роботи уряду 137 українських компаній розпочали роботу на іноземних ринках за сприяння МЗС і закордонних дипломатичних установ України. Для 59 товарних груп у 18 країнах світу відкриті ринки або відновлений доступ на ринки у співпраці з Держпродспоживслужбою. Серед останніх досягнень – відкриття ринків меду та продукції бджільництва в Катарі, молочної продукції в Туреччині, м’яса птиці в Ліберії, м’яса птиці та яєць в Японії.

«Кількість компаній в нашій Раді експортерів та інвесторів при МЗС України за рік зросла майже в чотири рази. Рік тому їх було близько ста. Нині до неї входять вже 370 компаній та бізнес-асоціацій», – підсумував міністр.

Нагадаємо, Україна вийшла на світовий ринок яблук раніше Польщі.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується