Цифрова карта значно спрощує роботу з пайовиками – AgroTimes

Використання геоніформаційних систем (ГІС) значно спрощує роботу з пайовиками, прогнозувати й оцінювати структуру насаджень, збільшувати врожай через підвищення якості процесів.

Про це в колоніці на AgroTimes повідомила Марія Кисляченко, обліковець агрономічного відділу компанії «Аграна Фрут Лука», що на Вінничині.

За її словами, ГІС дає змогу більш точно розраховувати затрати, а відповідно, й собівартість продукції.

«Оскільки площі у нас значні, відповідно, і кількість паїв, які ми беремо в оренду, велика. Інформація часто змінюється, паї діляться між спадкоємцями, в перспективі продаватимуться, і цифрова карта паювання значно спрощує всю цю рутинну роботу. Інформацію про паї, як і про інші шари, можна завантажити з документів в офісному редакторі Excel, виділивши потрібний нам шар із заданими параметрами», – пояснила спеціалістка.

Вона також додала, що ще одна перевага роботи із сіткою паювання – можливість точно бачити, яку саме частину та точну площу паю не використовуємо, а де наші насадження виходять за межі, які підприємство орендує. Це дає нам можливість уникнути штрафу та правильно використовувати ресурси, якими ми володіємо.

«Якщо садівник бажає ефективно й оптимально використовувати наявний земельний актив, йому варто збирати та опрацьовувати максимальну кількість інформації. Геоінформаційні системи йому в цьому дуже допомагають. Навчитися працювати з ними насправді не так складно, як здається на перший погляд», – робить висновок Марія Кисляченко.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується