Лохина при малооб’ємному вирощуванні росте удвічі швидше – AgroTimes

Кущі лохини в мішках на фермі «Брати Лохиновичі» біля міста Кобеляки на Полтавщині нормально переносять спеку та морози, ростуть удвічі швидше, ніж на ґрунті, проте потребують точного дозування поливу та добрив.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

У 2019 році на фермі «Брати Лохиновичі» на ризикнули, хоча деякі фахівці говорили, що через чорний колір мішків лохина перегріється на сонці й згорить. Або лякали тим, що коренева система вимерзне взимку.

«Але ось уже другий сезон лохина зимує в мішках ідеально, – розповів Ігор Філоненко, співвласник лохинової ферми «Брати Лохиновичі». – Невеликі підмерзання були, але в межах норми, бо в окремі дні в нас температура опускалася до –25 °С. Маленькі саджанці ми заносили в теплицю і накривали їх снігом.

Скажу відверто: розвиток саджанців у малооб’ємній культурі вражає, за розмірами куща та кількістю бруньок він вдвічі кращий, аніж за вирощування в ґрунті, у спеціально приготованому субстраті».

Мішок для однієї рослини розрахований на 50 літрів. Його заповнили двома видами торфу: рудим верховим та чорним (по 40% кожного, з кислотністю на рівні рН 3,0 і 5,0 відповідно), додали звичайний пісок і кору соснових порід (по 10% кожного з цих інгредієнтів).

«Що стосується особливостей вирощування, то потрібно стежити за тим, щоб був забезпечений хороший дренаж, тобто мішки мають бути пристосовані для відведення надлишку вологи, – уточнив фермер. – Приміром, якщо плантацію лохини, яка висаджена в ґрунт, потрібно поливати 2–3 год, то в мішках субстрат вологий вже за 20–30 хв. Але при цьому частота поливу може сягати 3–4 разів у спекотний день.

Потрібно максимально точно розрахувати норму добрив, кислот, солей тощо. Якщо відкритий ґрунт пробачає майже все, то малооб’ємне вирощування не пробачить. Буде забагато солей – можна втратити рослини».

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується