ООН має намір відновити бзизько 1 млрд невикористовуваних сільгоспземель – AgroTimes

Світові уряди оголосили про спільне відновлення екосистеми, розміри якої прирівнюють до площі Китаю. Реалізувати стратегічну програму планують протягом найближчих десяти років.

Про це повідомляє пресслужба ООН.

Глобальний рух з відтворення і відновлення екосистем очолять Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) та Продовольча і сільськогосподарська організація (ФАО). Як заявили представники ООН, ця стратегія має вирішальне значення, особливо в поточній ситуації, коли країни прагнуть вийти з пандемії COVID-19.

Інгер Андерсен, виконавчий директор ЮНЕП, зазначила, що основне завдання бізнесу і фінансового сектору країн полягає в реформуванні операцій і фінансових потоків для відновлення, але ні в якому разі не руйнування навколишнього середовища.

Недавнє дослідження, проведене агентством ООН і партнерами, показало, що до 2030 року інвестиції в природоохоронні рішення повинні збільшитися втричі, щоб протистояти кризам, пов’язаним зі змінами клімату, біорізноманіттям і деградацією земель.

Також в ООН заявили, що нинішні спроби зі збереження здорових екосистем визнані неефективними для запобігання великомасштабному колапсу, для подолання якого потрібне відновлення і введення в обіг близько 1 млрд га землі сільгосппризначення.

За словами генерального директора ФАО Цюй Дун’юй, у міру того, як світ намагається оговтатися від пандемії, здорові екосистеми стають як ніколи важливими.

В умовах зростаючого навантаження на природні ресурси планети, що підриває добробут 3,2 млрд людей, або приблизно 40% світового населення, наявні стратегії вже є неефективними. Якщо не почати вживати заходів вже зараз, ситуація, що склалася, може зменшити на 10% світовий валовий дохід від виробництва сільськогосподарської продукції.

Як зазначили ініціатори програми, відновлення навіть 15% земель від запланованого дозволить зберегти понад 60% видів тварин і комах, які зараз перебувають під загрозою вимирання.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується