В Україні створено Держагентство з меліорації – AgroTimes

В Україні створено Державне агентство з меліорації.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час І Міжнародного інвестиційного форуму «Південна стратегія розвитку», який триватиме 10-11 червня у Херсонській області.

«Сьогодні в Україні відбулася історична трансформація меліоративної системи – створено Державне агентство з меліорації та рибного господарства і відновлення меліоративної галузі стає національним проектом до 2024 року. Цьогоріч розпочинається реалізація пілотного проекту на Півдні України. Над відновленням зрошувальних систем працюватимуть Одеська, Херсонська, Миколаївська та Запорізька області», – заначив Роман Лещенко.

Міністр назвав стратегічним завданням для міністерства відродження та інтеграцію повноцінної меліорації в аграрну політику країни. А основна ціль – поруч із земельною реформою синхронізувати реалізації  іригаційної реформи з презентацією відповідної дорожньої карт та всього пакету відповідних законодавчих актів.

Мінагрополітики, за словами Романа Лещенка, займатиметься крупною інфраструктурою — підготовкою, очищенням каналів та їхньою розбудовою. А місцева влада та приватний капітал будуть уже приєднуватися до системи і самостійно забезпечувати зрошення і меліорацію у себе на полях. Це дасть можливість вибудовувати довгострокову стратегію для всіх — і держави, і аграріїв.

Роман Лещенко наголосив, що у цьому році потрібно забезпечити своєчасну подачу води для поливу, у тому числі й шляхом формування об’єктивних тарифів на воду для водокористувачів. Він додав, що Херсонщина на сьогодні є ключовим регіоном в системі зрошення України. Саме тут використовуються всі види зрошення – від магістральних і розподільчих каналів до крапельного.

Нагадаємо, Мінагрополітики та ЄБРР запускають пілотний проєкт з меліорації.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується