Аграрії Луганщини засіяли соняшником понад 400 тисяч га — КУРКУЛЬ

Аграріями Луганщини завершена сівба ярих зернових і зернобобових культур. Повідомляє пресслужба Департаменту АПК Луганської ОДА.

Сільгоспвиробники області засіяли 107 тис. га ярими зерновими та зернобобовими культурами.

Зокрема у розрізі культур:

  • пшениці — 1,7 тис. га;
  • ячменю — 38,9 тис. га;
  • гороху — 3,5 тис. га;
  • вівса — 2,8 тис. га;
  • кукурудзи на зерно — 60,1 тис. га;
  • проса — 0,9 тис. га.

Також в області соняшником засіяли 429,2 тис. га.

«Погодні умови значною мірою впливали на формування урожаю сільськогосподарських культур. Озимі зернові, які на кінець травня сформували колос, мають потребу у достатньому зволоженні ґрунту для формування та наливу зерна. Опади, які випадали впродовж травня, підтримували запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту на оптимальному та достатньому рівні», — повідомили у департаменті.

 

Зазначається, що для ранніх ярих культур температурний режим та наявність опадів також впливають на ріст стебла та формування колосу. У кінці травня на раніше засіяних полях з ярим ячменем почалося колосіння, на пізніх посівах триває формування соломини. Запаси вологи знаходяться у достатній кількості.

Господарства проводили підживлення рослин азотними добривами та обробку посівів від шкідників та хвороб. Також проводилась обробка бур’янів гербіцидами. Деякі господарства провели обробку культур регуляторами росту.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується