Оптичне сортування: як досягти максимальної вартості зібраного врожаю

Одним із найважливіших етапів підготовки плодоовочевої продукції до реалізації на ринок є оптичне сортування. Якісна процедура сортування, тобто можливість відсортувати продукцію за різними характеристиками (вагою, розміром, кольором, і т.п.) дозволяє забезпечити упаковку овочів, фруктів та ягід відповідно до обраних характеристик, а це неймовірно важливо для подальшої реалізації чи переробки, – пише AgriGator.

Фізичні характеристики сировини мають дуже сильне, а часом і вирішальне значення в питаннях механізації переробки овочів і фруктів в цілому.

А продукції яка реалізовується на свіжому ринку підлягає передпродажній підготовці, для свіжих лохини чи черешні це буде сортування, що сприятиме подовженню терміну реалізації. Ця процедура дозволяє сортувати продукцію не тільки за розміром, але і за кольором, відтінку плодів, наявності дефектів.
За словами фахівців, сортування та фасування – вкрай необхідні умови для тих виробників, які налагоджують експорт. Зокрема, за словами Наталії Зеленської, менеджера з розвитку бізнесу компанії «Толсма Текнік», на сьогоднішній день, таку популярну ягоду як лохина, в країни Азії експортують тільки в сортованому і розфасованому вигляді.

Що стосується українських мереж, останнім часом вони хочуть бачити також відсортований та фасований товар на своїх полицях.

«Це абсолютно логічно – товар, який виставлено в мережі навалом швидше псується, тим більше якщо продукт був не сортований за якістю – від гнилої ягоди може зіпсуватися значна кількість продукту в лотку» – зазначає Наталія Зеленська.


голубика1                                

Лінії сортування черешні Cherry Class і лохини Berry Class від компанії Elifab Solutions, які пропонує «Толсма Текнік», дуже компактні, займають найменшу можливу площу у приміщенні у порівнянні з іншими машинами, що істотно знижує витрати на охолодження приміщення і підтримку необхідної температури.

Лінії обладнані високочутливою оптичною системою (кольорові та інфрачервоні камери) та відповідним програмним забезпеченням –  технологією TrueSort™, розробленою компанією Ellips, і на даний час – це лінії з найделікатнішим ставленням до ягоди (лінія сортування лохини зберігає наліт на ягоді).

голубика2

На лінії сортування лохини Berry Class можна відсортувати будь-які дефекти: м’які, недозрілі, пошкоджені, дегідратовані, гнилі ягоди, ягоди з хвостиком, квіткою, тощо, і направляють ягоди певного калібру на відповідний вихід.

Крім того, машина бачить якість ягоди не тільки зовні, але і всередині. М’які ягоди упорядковано в першу чергу – саме така ягода за час логістики зіпсується вже через кілька днів в межах України, не кажучи про те, якщо такі ягоди відправляти на експорт.

Це не єдині дефекти, які може знаходити і які може видаляти

лінія. До того ж легко додати і запрограмувати будь-який новий дефект ягід для подальшого пошуку і відсортовування.
голубика3

Ідеальне сортування: як постачати продукцію преміальної якості

Заморожені ягоди дуже важливо очистити від сторонніх дефектів: прибрати недозрілі, пошкоджені та гнилі ягоди, а саме головне – видалити сторонні предмети. Найкращу якість сортування забезпечують оптичні сортувальні машини нового покоління DRYCE від Raytec Vision.

голубика4

DRYCE – це оптична сортувальна машина з камерами високої роздільної здатності, заснована на технології Decaray, 10-частотній технології з 4 кольоровими та 6 інфрачервоними частотами, які можна поєднувати в будь-якій комбінації для отримання найкращого результату сортування, і яка досліджує продукт з обох сторін. Машина має вбудований вібраційний подавач і конвеєр відходів. Обладнання забезпечує високу якість сортування зі стабільною і високою продуктивністю.

Для багатьох продуктів можна додати опціонально ще один дефектний вихід для продукції, тобто один дефектний вихід може використовуватись для сторонніх предметів і/або великих дефектів, інший для продуктів з дефектами, що можна переробити, або відправити на доочищення.

З питань придбання обладнання для Вашого плодоовочевого бізнесу звертайтеся до компанії “Толсма Текнік”:

Тел.: +38 050 47477 60

Email: nataliazelenska@tolsma.com

 Тел.: +38 050 440 57 90

Відповісти

Ваш email не публікується