Мін’юст запровадить захисті технічні «щити» від рейдерства — АГРОПОЛІТ

Протягом І кварталу 2021 року до Міністерства юстиції України не надійшло жодного повідомлення про несанкціонований доступ до реєстрів від державних реєстраторів і нотаріусів. Про це заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук, передає пресслужба відомства.

За її словами, завдяки запровадженню засобу додаткової ідентифікації користувача, до якого в обов’язковому порядку були підключені всі реєстратори і нотаріуси, які працюють з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (ДРП) та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), вдалося ліквідувати всі шпарини для кібератак.

Це стало важливим технічним досягненням 2020 року, яке Мін’юсту, як центральному органу виконавчої влади, що формує і реалізує політику у сфері державної реєстрації, вдалося досягти в рамках здійснення комплексного удосконалення системи.

Також вона окреслила наступні антирейдерські кроки для сфери державної реєстрації.

 

Щодо подальших антирейдерських кроків для сфери державної реєстрації – важливо запровадити технічні «щити» від реєстраційних порушень у єдиних та державних реєстрах. Ідеться про автоматичне блокування проведення реєстраційних дій із порушеннями, скажімо, у разі наявності відповідної заборони. Перші технічні «щити» ми плануємо запустити вже наприкінці ІІ кварталу цього року. Крім того, важливо реалізовувати раніше презентовану дорожню карту змін на 2021 рік, новацій, які дозволять вивести сферу державної реєстрації на новий якісний і максимально безпечний для громадян та бізнес-спільноти рівень. Принципово важливо до моменту, коли Міністерство юстиції буде позбавлено функцій адміністративного оскарження реєстраційних дій, виконати програму мінімум із технічного блоку змін», — зазначила Ольга Оніщук.

 

Нагадаємо, що названо основних земельних рейдерів в Україні.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується