Земельні спори мають вирішуватися у Господарському суді – Кривонос – AgroNews

Вирішення земельних спорів потребує зміни Господарського процесуального кодексу України, що пропонуються законопроектом № 3296 від 31 березня 2020 року «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо підвідомчості спорів, що виникають у сфері земельних відносин та спорів щодо нерухомого майна». Про плюси від прийняття даного законопроекту спеціально для agronews.ua розповідає керівник юридичного департаменту “Всеукраїнського Конгресу Фермерів” Семен Кривонос.

На розгляді Верховної Ради України перебуває законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким запроваджується ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення, у зв’язку з чим очікується залучення інвестицій в сільське господарство України. Тому цілком прогнозовано, що запровадження ринку землі зумовить збільшення кількості судових спорів у сфері земельних відносин.

Проектом Закону України № 3296 пропонується віднести справи у спорах, що виникають у сфері земельних відносин, до юрисдикції господарських судів в незалежності від складу сторін спору.

Семен Кривонос зауважує, що визначення підвідомчості земельних спорів – досить гостре та актуальне питання, тому що на даний час відсутнє чітке законодавче закріплення даної категорії спорів за певною юрисдикцією.

“Розгляд справ, зокрема і земельних спорів, триває роками. Причин декілька: це і завантаженість місцевих судів, і вплив місцевих органів прокуратури на суди, і тиск на суддів. Віднесення такої категорії справ до підсудності господарських судів також зменшить і тиск з боку органів прокуратури, і сприятиме більш об’єктивному розгляду справ, і прискорить процедуру розгляду”, – говорить Кривонос.

Читайте також: В Україні вирішення земельних спорів потребує зміни у судовій системі. Вирішення земельних спорів потребує зміни Господарського процесуального кодексу України. Розібратися щодо доцільності прийняття законопроекту № 3296, які зміни відбудуться у процедурі вирішення земельних спорів, чи очікувати певні спрощення в ексклюзивному матеріалі для agronews.ua допомагають експерти.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується