Стихійне виробництво редису важко проконтролювати – Наталія Зарицька

Овоч, який однозначно асоціюється із весною – соковита редиска. У відкритий ґрунт її, зазвичай, сіють в середині квітня, а урожай збирають у травні. Однак, цей продукт вже з’явився на українських ринках та на полицях супермаркетів. Все тому, що він активно вирощується у теплицях,  а також імпортується – з Польщі, Білорусії, Ізраїлю, Італії.

Теплична редиска дещо вибагливий продукт, якому потрібні волога, тепло і підживлення. Відтак, продавці не переживають за якість і вміст нітратів в імпортованому редисі. Про безпечність редису вітчизняного редису говорити складно. Близько 10% від отриманого обсягу дають підприємства, решта припадає на дрібні ферми та особисті селянські господарства, які важко піддаються контролю.

Ціна за кілограм імпортованої італійської редиски в Києві наразі складає 40 грн/кг, ізраїльська на 10 грн дорожче – 50 грн/кг. Одеський та херсонський редис на ринку столиці коштує 60 грн/кг.  У середньому в Україні ситуація з цінами на редис  трохи лояльніша.

«На оптових ринках склалася ціна 40-45грн/кг редису. Сьогодні пучок редису можна купити за 13,5 грн, ще тиждень тому він коштував 16 грн» – коментує ситуацію заступник гендиректора УАК Наталія Зарицька.

Все одно зараз імпортована продукція дешевша за вітчизняну. Пояснення просте – за кордоном редис вже вирощують у відкритому ґрунті, відтак виробничі витрати будуть меншими.

Детальніше дивіться у відеосюжеті за посиланням: kanalukraina.tv

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується