Посівні площі під озимою пшеницею найбільші за останні шість років

Структура посівних площ як правило залежить від прибутковості культур у той чи інший рік. Так, у 2020 році маржа пшениці несподівано стала однією з найвищих, відтак і посівні площі під нею зросли. У той же час вагомим є погодний чинник, що, наприклад, вплинув на зниження посівних площ під ріпаком.

Про це розповів генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов у ході вебінару «Прогноз урожаю 2021/22. Де шукати маржу в новому сезоні?»

«У 2019 році кукурудза та соняшник були найбільш маржинальними культурами, і в 2020 їх посівні площі зросли на 9% та 5%. Разом з тим, у 2020 році зовсім несподівано по зернових вистрелила пшениця, маючи рентабельність навіть вищу, ніж в кукурудзи», – зазначає директор компанії.

За його словами, враховуючи чинник маржинальності, наразі відбувається зростання посівних площ під озимими культурами, зокрема, пшеницею та ячменем, і зниження їх під ріпаком.

«Площі під пшеницею без сумніву зростають, оскільки в 2020 році її маржа була однією з найвищих – 33%, випередила її лише соя (38%). Так, за нещодавно опублікованими даними Держстату України, посівні площі під озимою пшеницею найбільші за останні шість років.Також наразі високі ціни по ячменю, тому є незначний ріст по площам озимого ячменю», – додає Сергій Феофілов.

У той же час, він відзначає скорочення площ під ріпаком, на що вплинула осіння посуха під час сівби. Утім, цей погодний чинник впливає на поведінку ринку та рішення виробників.

Нагадаємо, за прогнозом експерта, посівні площі під ріпаком зростатимуть. Як повідомлялося, площі під кукурудзою в Північному регіоні зросли більш ніж ушестеро.

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується