Вертикальна ферма в батьківському підвалі та сік з мікрогріном: як пандемія змінює агробізнес на краще

Прислів’я «не було б щастя, та нещастя допомогло» в повній мірі відображає суть успішного бізнесу Лукаса та Бріє – двох бельгійських студентів. У 2017 році їх компанія Good Move виробляла овочеві і фруктові соки холодного віджиму. Але в 2020 році пандемія коронавірусу істотно вдарила по бізнесу студентів, та їм екстрено довелося шукати нове рішення. Забігаючи наперед – воно виявилося настільки дієвим та правильним, що компанії вдалося примножити прибуток, й вийти на більш високий рівень доходу ніж до коронавірусу, – пише Agri-gator


«Європейський парламент у Брюсселі був основним постачальником наших соків. Але під час карантину, практично всі люди стали працювати з дому. Таким чином, ми втратили більшу частину нашого ринку», – розповідає Лукас Вендірендок, один із засновників компанії. «Ми вирішили переформатувати наше виробництво, і зайнятися вертикальним сільським господарством» – додає Лукас.
Читайте також: Одесит побудував успішний бізнес на вирощуванні мікрогріну

Приміщенням майбутньої вертикальної ферми виступив підвал рідного дому одного із засновників компанії. В якості основної культури, Лукас та Бріє обрали мікрогрін.

«Мікрогрін – досить популярний інгредієнт багатьох страв в елітних ресторанах Бельгії. У той же час, його було складно знайти в звичайних супермаркетах або місцевих овочевих магазинах, та нам хотілося виправити це. Ми почали з малого, і переконали кількох власників невеликих магазинів взяти на реалізацію нашу продукцію. У той момент ми побачили зростаючий попит, і зрозуміли, що потрібно виходити на більші обсяги» – зазначає Лукас.

Good_Move_Micropousses_kale_B
Підприємці організували фандрайзинг (збір пожертвувань) на території Бельгії, в результаті якого Лукасу і Бріє вдалося зібрати більше запланованих коштів. З цією сумою агробізнесмени змогли збільшити своє виробництво.
Сьогодні в асортименті Good Move 4 види зелені: редис, гірчиця, пурпурний редис і капуста. У найближчі місяці підприємці збираються розширити цей список ще 7 сортами. Мікрогрін з вертикальної ферми Лукаса і Бріє наразі продається в 35 магазинах Бельгії.

«Ми існуємо менше року, але при цьому фантастично швидко ростемо. Це доводить, що попит на мікрогрін буде тільки зростати» – зазначає Лукас.

В даний час підприємці все ще використовують батьківський підвал в якості основного приміщення.
«Сьогодні багато речей ми робимо вручну, і на порядку денному головне питання – автоматизувати всі процеси по максимуму» – зазначають підприємці.
За словами Лукаса, вони збираються знову виробляти овочеві і фруктові соки коли коронавірус піде на спад. Однак в планах – передати виробництво на аутсорсинг, та більшу частину часу присвячувати вертикальній фермі.
Good_Move_Micropousses_Philippine1
«Вирощування мікрогріну – неймовірно захоплююча робота. Вертикальне землеробство – найбільш стійкий метод ведення сільського господарства. Ми хочемо інвестувати прибуток від продажів соків в нашу вертикальну ферму. Ми також хочемо інтегрувати наш мікрогрін в соки. На наш погляд, повинен вийти корисний продукт з прекрасним смаком» – зазначили підприємці.
Читайте також:

Аграрій Миколаївщини на власній фермі вирощує 500-600 кг мікрогріну на місяць

Agri-gator за інформацією fresh-plaza

Відповісти

Ваш email не публікується

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra