У південних регіонах за рахунок скорочення площ під озимими можуть збільшитись посіви соняшнику

В Україні площі озимих зернових під урожай-2021 порівняно з попереднім роком скоротилися майже на 400 тис. га, під озимий ріпак теж на 415 тис. га відведено менше, повідомляє «Голос України».

Передусім це стало наслідком складних погодних умов під час осінньої посівної. З другого боку, це значно вплине на структуру сівозміни в сезоні 2021.

За прогнозами експертів, із загального масиву незадіяних земель приблизно 470 тис. га навесні підуть під соняшник. Адже більшість не засіяних озимими сільгоспугідь розташовані на півдні країни: в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях. Тут соняшник має найбільшу частку у структурі посівів. Бо, крім того, що це одна з найбільш маржинальних культур (наразі вартість 1 т соняшнику вже сягає рекордних 20 тис. грн),  він ще й найкраще пристосований до посушливих умов півдня.

Як зазначається у повідомленні, нинішнього року площі під соняшником можуть сягнути 6,86 млн га, а це шанс для України зібрати його рекордний врожай на рівні 17,8 млн тонн.

Ще майже 270 тис. з незайнятих восени гектарів аграрії віддадуть під кукурудзу, до 100 тис. додатково засіють ячменем та 70 тис. га соєю. — прогнозують експерти.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується