На Херсонщині у заповіднику загинули 185 червонокнижних журавлів – AgroNews

Ядохімікати, якими труїли гризунів у сусідніх господарствах, вбили 185 сірих журавлів у заповіднику “Асканія Нова”. Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області, пише agronews.ua.

Повідомляється, що впродовж тижня вимерло близько 185 сірих журавлів, які занесені до Червоної Книги України. Одна з версій: журавлі могли харчуватись зерном, обробленим хімікатами, яке розкидане фермерами на навколишніх полях для боротьби з гризунами.

Як повідомляється у фейсбуці відомо, що директор заповідника Віктор Гавриленко на території одного з розташованих поблизу господарств знайшов трактор, з якого розкидувалося отруєне зерно. Директор розповів, що тракторист працював без засобів захисту, тобто наражав на небезпеку і себе. Документів на ядохімікати тракторист із собою не мав.

Загибель журавлів в заповіднику Асканія Нова

За словами директора заповіднику, деякі препарати, які застосовуються для боротьби з польовими шкідниками, дійсно здатні викликати внутрішню кровотечю, від якої саме і загинули журавлі.

Наразі експерти встановлюють  причини загибелі птахів. На місці події працюють працівники поліції, Держпродспоживслужби  та екологічної інспекції.

Відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 “Забруднення або псування земель” Кримінального кодексу України.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується