Шокова заморозка овочів: що потрібно знати для отримання якісного продукту

Світовий ринок заморожених овочів динамічно розвивається в останні роки. Обсяг споживання овочевої “заморозки” в світі на сьогоднішній день складає близько 11,3 млн т, а середньорічні темпи приросту ринку – близько 2% на рік. Розвитку ринку сприяє все більш актуальний світовий тренд здорового харчування, адже заморожені овочі – здоровий, якісний і швидкий в приготуванні продукт.

Виробники, в прагненні отримання якісного продукту, який буде затребуваний на ринку, на сьогоднішній день вдосконалюють технології заморозки овочів. Однак, тут слід враховувати ряд нюансів, що відрізняють заморозку овочів від інших видів зберігання плодоовочевої продукції, відзначає директор компанії «Інсолар-Холод» Анатолій Богдан. Подробиці читайте в матеріалі AgriGator.

Як зазначає директор компанії «Інсолар-Холод», заморожуванню можуть піддаватися майже всі види овочів. Овочі зазвичай заморожують в натуральному вигляді.

Однак перед початком процесу заморозки овочі попередньо миють, очищають від шкірки, насіння і інших неїстівних і малоїстівних частин. Деякі великі овочі, наприклад, капусту, буряк, моркву попередньо розрізають на частки – для прискорення заморожування і зручності подальшого вживання в їжу. Іноді, попередньо підготовлені овочі піддають бланшуванню – для руйнування ферментів, які в подальшому можуть сприяти окислювальним процесам, потемнінню готового продукту і появі сторонніх присмаків. Потім розфасовують в невеликі (на 250-1000 грам) коробки з тонкого парафінованого картону з вкладишем з пергаменту, целофану, поліетилену або іншого, непроникного для вологи матеріалу і заморожують разом з упаковкою. Також часто застосовують швидке заморожування розсипом з подальшою розфасовкою в замороженому вигляді.

При цьому заморожені овочі вимагають суворого дотримання температурного режиму зберігання.

Невідповідна температура в холодильниках дозволяє продукту відтавати, потім знову замерзати, вбиваючи при цьому значну частину вітамінів і знижуючи цінні характеристики продукту. Крім того, в неправильно збережених і розморожуваних неодноразово овочах можуть оселитися хвороботворні бактерії.

Найбільш прийнятним варіантом заморозки овочів є, так звана, шокова заморозка в швидкоморозильних тунелях.

При її використанні скорочуються втрати продукту і в 4-7 разів скорочується тривалість процесу заморожування.

«Крім того, швидкозаморожені продукти при тривалому зберіганні зберігають свої якості краще свіжих. Таким чином, технологія шокової заморозки забезпечує збереження всіх якостей свіжого продукту і робить це краще, ніж при інших способах заготівлі і зберігання», – підкреслює Анатолій Богдан.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується