Технологія Strip-till від Mzuri Pro-til зменшує витрати на проведення посівної втричі – Олександр Ярошенко

Перехід до технологій відповідального землеробства на сьогоднішній день є не модним агротехнологічним трендом, а необхідністю від якої, в кінцевому рахунку, залежатиме прибутковість агробізнесу. Адже в умовах світової зміни клімату, та як наслідок, нестачі вологи у ґрунті його традиційний обробіток вже не є ефективним. Ефективним рішенням при цьому є технологія Strip-till від Mzuri Pro-til. Вона поєднує в собі традиційну технологію обробітку, no-till та strip-till. ЇЇ основна перевага – виконання одночасно 3 агрооперацій – обробки ґрунту, внесення добрив та посів. 

Про економічну складову застосування технології фермерами, можливість її використання у різних регіонах України, а також довіру аграріїв журналісти AgriGator поспілкувалися з експертом технологій відповідального землеробства технологічної компанії Mzuri Олександром Ярошенком.

-Пане Олександре, сьогодні відсутність вологи – чимала проблема для аграріїв. Технологія Strip-till від Mzuri Pro-til може допомогти в її вирішенні?

-Так, однією зі значних переваг технології Strip-till від Mzuri Pro-til якраз і є вологозбереження. За рахунок пожнивних залишків, що лишаються на полі після збирання попередника, зберігається та накопичується волога. Це переваги які спостерігають користувачі технології перші 2 роки, згодом, коли запущено виток відновлення біотики ґрунту, вона приєднується в процес зберігання вологи.

– Вам не доводилось бачити недовіру українських аграріїв після заяв, що посівний комплекс Mzuri допоможе відновити родючість ґрунту…

-Це не заяви. Mzuri проводить дослідження ґрунту, де порівнюються кілька технологій та їх вплив на родючість. На початку 2020 року у Польщі відкрився дослідний центр компанії. Також заплановано проведення дослідів на ґрунтах України, там де використовується наша технологія. Враховуючи такий, підхід про недовіру аграріїв говорити не доводиться.

– Посівний комплекс Mzuri одночасно виконує три операції за один прохід поля, чи можна фінансово оцінити економічну складову цього процесу?

-Звичайно. Для цього досить підрахувати витрати на проведення посіву за технологією, яку раніше використовувало господарство та технологією Mzuri Pro-til. Для порівняння: для посіву за технологією Mzuri Pro-til витрати палива становлять 15-16 л/га, що в середньому в 3 рази менше ніж за традиційною технологією. І це ми ще не врахували економію на робочому часі на проведення посіву, ефективному використанні мінеральних добрив та оптимальну норму висіву насіння.

– Посівні комплекси Mzuri використовують майже скрізь в Україні. Де кращі результати? Де більший попит і чому на мапі, з регіонами в яких працює техніка MZURI, практично відсутнє Закарпаття і Північ України?

-Ми не проводимо змагання на предмет того, де краще, а де гірше результати використання комплексів. Адже для початку, мова йде про різні кліматичні умови. Наші комплекси працюють на Півночі, у Чернігівській області, а цьогоріч плануються поставки на Львівщину, тому до Закарпаття найближчим часом дійде черга, адже компанія лише 5 років активно просувається в Україні.

– Технологія Strip-till від Mzuri Pro-til – це тільки для масштабних агрохолдингів? Чи по кишені й дрібним фермерам України?

Це дивне припущення, що техніка Mzuri – лише для агрохолдингів. Серед наших клієнтів 70 % середніх господарств, є господарства з земельним банком 200-700 га. Якщо ми порівняємо вартість всієї техніки необхідної для виконання робіт за традиційною технологією та вартість найдешевшого посівного комплексу, то Mzuri буде не менш ніж у два рази дешевше, ніж вартість всіх агрегатів у господарстві, що використовувалися раніше.

AgriGator

 

 

 

Відповісти

Ваш email не публікується