Українська черешня викликає зацікавленість у китайських імпортерів – Владислава Магалецька

Держпродспоживслужба й надалі продовжуватиме роботу з уповноваженими органами Китаю з метою відкриття китайського ринку для високоякісної української плодоовочевої продукції. Про це заявила голова відомства Владислава Магалецька під час онлайн-дискусії «Плодоовочевий експорт до Китаю: бар’єри та можливості для українських виробників», що відбулася 16 грудня. Організаторами заходу виступили Українська плодоовочева асоціація (УПОА) та агромедіа-агенція Sapienza. Детальніше – читайте в ексклюзиві AgriGator.

«Коли я з 2014 року працювала заступником Міністра з питань аграрної політики та продовольства України і на початку 2015 року ми зіткнулися із введенням продовольчого ембарго з боку Росії, стало зрозуміло, що треба дуже активно працювати на ринках інших країн. Звісно, що Китай для нас став одним з пріоритетних напрямків роботи – виходячи з того, що, по-перше, в нас були вже налагоджені зв’язки з експорту певних категорій агропродукції, а по-друге, ми керувалися тим, що це величезний ринок збуту»,- пояснила сьогоднішню пріоритетність китайського ринку для українських виробників овочів та фруктів Владислава Магалецька.

Говорячи про роботу профільного українського відомства щодо відкриття ринку Китаю для плодоовочівників, Владислава Магалецька повідомила, що в 2015 році Міністерство аграрної політики та продовольства та Держпродспоживслужба надіслали матеріали щодо пришвидшення аналізу фітосанітарного ризику.

«Ці матеріали були необхідні для початку експорту української черешні. У свою чергу, в 2016 році китайська сторона надіслала нам аналітичні матеріали для вивчення аналізу фітосанітарного ризику, необхідного для експорту яблука і лохини.

В 2018 році відбувся інспекційний візит представників китайського компетентного органу до України з метою ознайомлення з системою держконтролю за вирощуванням черешні. За результатами цього візиту Держпродспоживслужба опрацьовувала можливості підписання протоколу щодо експорту свіжої черешні з України до КНР. Також ми паралельно працювали з Генеральною митною адміністрацією КНР. Цей протокол передбачав вирішення питань експорту та транспортування черешні. До речі, передбачалося, що експорт буде здійснюватися виключно повітряним транспортом»,- повідомила очільниця Держпродспоживслужби.

Владислава Магалецька зазначила, що питання налагодження експорту української черешні є цікавим не тільки для українських виробників фруктів, але й імпортерам з КНР, навіть враховуючи  націнки на перевезення повітряним транспортом. «Адже один кг черешні в Україні коштує близько 1 євро/кг, а в Китаї – 25 євро»,- пояснила голова Держпродспоживслужби.

Вона також повідомила, що у липні 2020 року було ухвалено перелік з 10 українських підприємств – виробників замороженої лохини та чорниці, які можуть співпрацювати з китайськими імпортерами. Наразі з переліком можна ознайомитися на сайті Держпродспоживслужби України.

AgriGator

 

Відповісти

Ваш email не публікується