В агросекторі – найнижчі темпи імплементації положень Угоди про Асоціацію з ЄС, – аналіз — АГРОПОЛІТ

За результатами Моніторингового звіту «Україна та Угода про асоціацію. Моніторинг виконання за 2014-2019 роки» Україна, в середньому, виконала Угоду на 41,6 %. Про це повідомляє сайт Українського центру європейської політики.

«Ця оцінка включає всю пророблену роботу, наприклад, розроблені законопроекти, які ще не стали законами. В рамках цієї цифри 12,3 % – виконано досконало (все законодавство, прийняте і відповідає вимогам ЄС), 10,4% – просунуте виконання (законодавча робота проведена, проте не прийняті усі необхідні підзаконні акти), 18,9% – раннє виконання (нормативні акти лише на стадії розробки)», – ідеться у повідомленні.

Аналіз підсекторів Угоди про асоціацію в рамках оцінки «досконало» дозволив визначити 4 групи секторів: лідери, середня швидкість виконання, ті, що відстають, відсутній прогрес.

Сектори сільське господарство та розвиток сільських територій та митні питання та сприяння  оцінено, як такі, що відстають. У відповідності із Угодою, у першому випадку імплементація положень Угоди виконана на 3,5%, у секторі митних питань – на 3%.

 

За чотири з половиною роки застосування «економічної» частини Угоди, прогрес щодо виконання зобов’язань у сфері митної справи активізувався лише у другій половині 2019 року. Тому у митних питаннях імплементація положень Угоди дуже відстає від обумовленого від початку графіку», – зазначили аналітики.

 

Нагадаємо, що 11 законів у сфері транспорту чекають на якнайскоріше прийняття в межах Угоди про асоціацію з ЄС

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується