В Україні вирощуватимуть енергокультури для заміщення газу — КУРКУЛЬ

Перспективи вирощування енергокультур в Україні та необхідні для цього стимули обговорили учасники онлайн-зустрічі «Енергетичні культури для біоенергетичних проєктів: перспективи для Хмельниччини та Тернопільщини», організованої Науково-технічним центром «Біомаса» та проєктом BIOPLAT-EU. Про це повідомляє пресслужба Держенергоефективності.

Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності, представив потенціал вирощування енергокультур в Україні та розроблений спільно з Міненерго та Біоенергетичною асоціацією України законопроєкт для активізації розвитку цієї сфери.

Так, за оцінками експертів, в Україні використання врожаю енергокультур із 4 млн га малородючих земель дозволить заміщувати в еквіваленті до 20 млрд м³ газу на рік.

 

«Проєкти з вирощування енергетичних рослин є досить складними. Повернення інвестицій відбувається лише на 3 рік. Тому для масштабування цих проєктів та задіяння технічно-досяжного потенціалу наше завдання  —  створити сприятливі умови для такого виду діяльності (законодавчо закріпити термін «енергетичні рослини», полегшити умови оренди землі для вирощування тощо)», — повідомив Юрій Шафаренко.

 

Зазначається, що прийняття законопроєкту сприятиме:

  • заміщенню імпорту газу та економії коштів;

 

  • раціональному використанню малородючих земель та відновленню їх родючості;

 

  • створенню нових робочих місць та збільшенню надходжень до бюджетів всіх рівнів;

 

  • скороченню викидів паркових газів та покращенню екологічної ситуації в країні;
   виконанню Україною міжнародних зобов’язань.

 

У цілому, учасники зустрічі розглянули можливості запровадження проєктів із вирощування енергокультур на землях, які не є придатними для сільського господарства у т.ч. в Тернопільській та Хмельницькій областях, та зможуть стати частиною ВебГІС платформи BIOPLAT-EU.

Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується