Аграріям нададуть пільгові умови доступу до ринку землі, – Петрашко — АГРОПОЛІТ

У рамках проведення земельної реформи для українських аграріїв будуть введені пільгові умови доступу до ринку землі. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко, коментуючи підписання президентом України Володимиром Зеленським указу про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність, повідомила прес-служба Офісу глави держави.

«Фермери можуть викупити земельні ділянки, які надані їм в постійне користування, або в довічне успадковане володіння, або можуть бути переоформлені в оренду, з розстрочкою платежу до 10 років. Також вони зможуть отримати земельні ділянки за вартістю на рівні грошової оцінки, без проведення земельних торгів», – сказав міністр.

Крім того, додав Петрашко, з метою систематизації та узагальнення інформації про володіння, користування і розпорядження земельними ділянками міністерство працює над створенням системи моніторингу земельних відносин. Дана система буде надавати «прозору інформацію про поточний стан в сфері земельних відносин для всіх українців».

 

Мінекономіки очікує прийняття важливих земельних законопроектів № 2194 і № 2195, які повинні ввести дерегуляцію у сфері земельних відносин, мінімізувати контакт громадянина з чиновником, ввести цифрову трансформацію Держгеокадастра і електронні земельні аукціони», – підкреслив міністр.

 

Нагадаємо, що Зеленський озвучив дату і умову передачі 2 млн га землі громадам.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується