На півдні України розпочато жнива рису — SuperAgronom.com

0

У Голопристанському та Скадовському районах на Херсонщині врожай рису зібрали з третини площ, середня врожайність культури становить 5,5-5,8 т/га (у 2019 році — 6,1 т/га).

Місцеві агровиробники скаржаться, низькі закупівельні ціни на культуру не дають можливості рисоводам розвиватися та вкладатися у створення нових плантацій. Про це пише golos.com.ua.

 

«Рік для рису на півдні України справді виявився не найкращий. Травень та червень були холодні, що затримало вегетацію культури. Але за грамотного використання агротехнологій, то зовсім не катастрофа. Ми також зробили пробний укіс, отримали 8,1 т/га, тобто врожай очікуємо не гірший ніж минулого року. Розчаровують ціни. За тонну рису через конкуренцію іноземних виробників та засилля імпорту трейдери нині дають не більш як 14 тис. грн, а це лише незначно перевищує виробничі витрати. Такі заробітки не дають можливості рисоводам розвиватися, вкладатися у створення нових плантацій», — нарікає директор Інституту рису НААН України (Скадовський район) Володимир Дудченко.

 

З його слів, через брак коштів, занепад зрошення та занижені закупівельні ціни на крупу, площа діючих рисових плантацій Таврії зазвичай не перевищує 6 тис. га. Відповідно й попит на рис в Україні доводиться задовольняти за рахунок постачання з-за кордону.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується