На Львівщині аграрій вирощує унікальний чорний горіх на білих трюфелях

0

На Львівщині, у селі Банюнин, фермер Михайло Костюк вирощує рідкісний для України чорний горіх. Аграрій використовує особливу органічну технологію,а саме – метод мікуризації білим трюфелем. За його словами, це дозволяє суттєво підвищити ріст і врожайність горіху, – передає Agri-gator

В Україні мікуриза лише набирає популярності. Гриби, які приживаються на кореневій системі дерев, сприять рослинам у кращому засвоєнню поживних речовин, забезпечують вологою, а ще виділяють незначну кількість антибіотиків і поліпшують грунт. За словами мікологів Марії Рудої та Уляни Тарас,це дає змогу збільшити врожайність на 30-40%.
Одним з найперших в країні, цю технологію застосував садівник Михайло Костюк. Він висадив білі трюфелі у Львівській області, та мікуризував ними картоплю, перець, виноград, та чорний горіх. Останній, за словами фермера, після мікуризації став чудово розвиватися. За рік приріст саджанці склав 60 см. “Ростуть навіть горіхи, які не мали б рости” – зазначає садівник. Сьогодні плантація Михайла Костюка одна з найбільших в України – майже 40 гектарів.

Для нашої країни чорний горіх – справжня екзотика. Горіх унікальний тим, що деревина з нього дуже цінна, та використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт. З 1 гектара можна добути 600 кубів деревини. За 1 куб деревини можна заробити в середньому 5000 євро, а це близько 3 мільйонів євро з лише гектара. Поки фермер чекає, коли стовбури дозріють до збуту – це ще 20-30 років. Нині ж садівник продає саджанці. За його словами, купують навіть клієнти з Австрії. За 1 саджанець – 11 євро.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується